تغییرات در ویزای کاری 457 استرالیا می تواند منجر به فرار مغزها شود

در پی تغییرات اخیر دولت فدرال در ویزای کاری 457 و خبرهای واصله به بخش خبری اس بی اس، استخدام  افراد ماهر و متخصص خارجی در رده های بالای شغلی در حال کاهش است.

در همین حال، موسسات درمانی و خدمات پزشکی و برخی از شرکتهای بزرگ در استرالیا نیز هشدار داده اند که تغییرات مذکور در ویزای 457 کشور را با پدیده “فرار مغزها” روبرو خواهد کرد.

این در حالی است که مدیران این سازمانها ضمن اعتراض به این تغییرات، با مقامات دپارتمان مهاجرت نیز ملاقات های داشته اند.

سارا پامر محقق امریکایی در اچ آی وی است که به مدت پنج سال در استرالیا مشغول بکار است. سارا پامر 57 ساله یکی از محققان برجسته در زمینه اچ آی وی در جهان است.

او بر روی درمان این بیماری تحقیق می کند. سارا می گوید این یک موفقیت بزرگ پزشکی است که می تواند زندگی سی و هفت میلیون نفر آلوده به اچ آی وی در سراسر دنیا را تغییر دهد.

او می گوید: “نتیجه این تحقیق می تواند دنیا را تکان دهد. باید بگویم که توسعه درمان اچ آی وی یکی از بزر گترین دستاوردها در زمینه پزشکی است اما کسانیکه در این تحقیق مشارکت دارند بایستی بقیه عمر خود را در دوره درمان سپری کنند چراکه عوارض جانبی ناخوشایندی در ارتباط با درمان وجود دارد  حتی بعضی از بیماران دوام زیادی نمی آورند. بنابراین توسعه درمان کار فوق العاده ای است و چیزی است که ما می توانیم آن را در عرض ده سال به ثمر برسانیم”.

سارا پس از کار دربسیاری از معتبرترین مراکز پزشکی در جهان با ویزای 457 به استرالیا نقل مکان کرد.

او بعنوان یک دانشمند درخواست ویزا کرد اما طی تغییرات اخیر دولت فدرال در ویزای 457 این نوع مهارت شغلی دیگرواجد شرایط برای ویزای کار موقت در استرالیا نیست.

تونی کانینگهام رییس انجمن موسسات تحقیقات پزشکی استرالیا کسی است که به استخدام سارا کمک کرد. او می گوید سارا بهترین متقاضی از راه دور بود. او می گوید:  “او مثال فردی است که ما برای پرکردن پست ها و موقعیت هایی که توسط دانشمندان استرالیایی قابل انجام نیست در استرالیا نیاز داریم. سارا از زمانیکه به اینجا آمده بیش از هشت میلیون دلار پول تحقیقاتی آمریکا را به این کشور آورده است”.

گفتنی است صدها شغل از لیست مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط مربوط به ویزای 457 حذف شده اند.

این در حالی است که صدها نفر با پیشنهاد دو سال اقامت در استرالیا به جای چهار سال و بدون هیچ راهی برای اقامت دائم آسیب دیده اند.

سارا پامر  می گوید او برای مهاجرت به استرالیا مجبور شد زندگی خانوادگی خود را تغییر دهد و زمان کوتاه اقامت دلیل کافی برای تغییر نظر او برای ماندن است. او می گوید: “بخاطر نوع تحقیقاتی که من انجام می دهم این غیر ممکن است که فقط برای دوسال به اینجا آمد و یک تحقیقات جامعی را راه اندازی کرد. من قطعا در مورد آمدن به استرالیا تجدید نظر می کردم در واقع به احتمال زیاد اصلا به اینجا نمی آمدم.”

مراکز بهداشت و درمان هشدار داده اند که بسیاری از دانشمندان موقعیت های شغلی خود را به موجب تغییرات اعمال شده رد کرده اند.

سایر صنایع همچنین زنگ خطر هشدار از دست دادن نیروهای ماهر را بصدا درآورده اند.

کیتی لی هی رییس اجرایی شرکت بین المللی کارآفرینی کورن فری می گوید ترس از محدودیت ویزای دوساله توانایی شرکت های استرالیایی را برای پیدا کردن مناسب ترین فرد برای سمت های مدیریت اجرایی تحت تاثیر قرار خواهد داد. او می گوید:”من فکر می کنم این تغییرات واقعا جذابیت استرالیا را بعنوان مقصد کاری برای افراد مجرب محدود خواهد کرد. عواقب ناخواسته این تغییرات بدان معناست که بسیاری از پست های مهم فقط برای دو سال خواهند بود و اگر چنانچه شما بخواهید زندگی خود را از آمریکا، انگستان، هنگ کنگ و سنگاپور بکنید و برای تنها دو سال به استرالیا بیایید کسیکه در مقام و پوزیشن بالایی است اینکار را نخواهد کرد.”

گفتنی است بیش از یک سوم مدیران ارشد یکصد شرکت بزرگ استرالیایی متولد استرالیا نیستند.

گریگوری رابینسون مدیر شرکت کاریابی و مشاور هیئت مدیره شرکت Blenheim Partners است .او می گوید برخی از شرکتها بموجب تغییرات دولت در ویزای فوق ازجستجوی افراد مجرب دست نگهداشته اند. او در ادامه افزود: “ما از مدیران منابع انسانی یکصد شرکت بزرگ استرالیا ، مدیران ارشد و مدیران مجموعه C که در نظر دارند تا استعدادهای ویژه و کارآمد را از خارج از کشور بکار گیرند و مجبور شده اند پروسه بکارگیری این افراد را متوقف کنند تماس داشته ایم. حتی در بعضی از موارد باعث از دست دادن مدیران ارشدشان هم شدند. این واقعا وضعیت شرم آوری را بوجود آورده است.”

این در حالی است که تعدادی از شرکت های برجسته استرالیایی در هفته های اخیر با مقامات سازمان مهاجرت  جهت اعتراض به تغییرات فوق و تقاضای معافیت برای مشاغل خاص دیدار و گفتگو کردند.

وزیر مهاجرت پیتر داتون می گوید بررسی های منظمی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا صورت خواهد گرفت که اولین جلسه آن در ماه جولای برگزار خواهد شد. او می گوید: ” ما همچنان به همکاری مان با کارفرمایان ادامه می دهیم چون جایگاه مهم و ویژه ای برای برخی از کسانیکه با این ویزا به استرالیا می آیند وجود دارد ولی من درنظر دارم که پست های قراردادی توسط خود استرالیایی ها انجام گیرد.”

Source:SBS news

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *