شهرهای خارجی شبیه به شهرهای استرالیا

شهرهای خارجی که شبیه شهرهای استرالیا هستند

شهرهای خارجی که شبیه استرالیا هستند

وقتی که از استرالیا خارج می شوید و برای مدتی از خانه دور هستید و دلتان تنگ می شود، ناگهان ممکن است که شهری خارجی یا گوشه ای از جایی که در آن هستید بسیار شبیه استرالیا به نظر برسد.

ممکن است یک نقاشی خیابانی شما را یاد ملبورن بیندازد و یا با دیدن یک ساحل زیبا به یاد گولدکوست بیفتید. بعضی وقتها این تصورات به خاطر دلتنگی است و بعضی وقتها هم دلیل آن شباهت واقعی این مکان ها با شهرهای استرالیاست.

در اینجا شهرهایی را در گوشه و کنار جهان معرفی می کنیم که شباهتی خیره کننده به مکانهای دوست داشتنی استرالیا دارند. بعضی وقتها این شباهت ها از نظر زیبایی های طبیعی است، گاهی هم عوامل فرهنگی در آن دخیل است؛ اما اگر به یکی از این شهر رفتید، احتمالا نوعی از نوستالوژی را تجربه خواهید کرد.

کیپ تاون

شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی شباهت بسیار زیادی به پرت دارد و البته در هر دوی آنها جمعیت زیادی از مردم آفریقای جنوبی زندگی می کنند. هر دوی این شهرها کاملا از نظر جغرافیایی از مناطق اطراف جدا هستند، هر دو در نزدیکی شراب سازی های خوب، با کلاس جهانی هستند و هر دوی این شهرها در کنار زیباترین سواحل جهان قرار دارند.

PERTH

Flickr/Pedro Szekely CC BY-SA 2.0

مونترال

شهر مونترال در کانادا، از نظر ظاهری شباهت قابل توجهی با ملبورن ندارد، چون هر دوی این شهرها از نظر ظاهری نشانه های شهری خیلی منحصر به فردی ندارند، اما شباهت فرهنگی زیادی بین این دو شهر وجود دارد. هر دو شهر ملبورن و مونترال بارهای دنج و دوست داشتنی و رستوران های خیلی خوبی دارند که در آن غذاهای کشورهای مختلف سرو می شود. تئاترها و کمدی های عالی در این دو شهر اجرا می شود و صمیمیتی در این شهرها وجود دارد که انسان را مسحور می کند.

melb skyline

Pixabay / Wimkantona Public Domain

ایتا کاره

Itacare یک شهر ساحلی کوچک در شمال برزیل است که فرورفتگی ها و خلیج های بسیار زیبایی دارد با گیاهان زیبای بومی احاطه شده اند. این شهر کوچک و زیبا که در کنار آبهای گرم و شفاف احساس آرامشی دارد که باعث جذب گردشگران زیادی می شود که در آنجا می نوشند، طبل می زنند، می رقصند و همه مشکلاتشان را فراموش می کنند. جایی مثل این را ما در استرالیا داریم. درست حدس زدید، بایرون بی.

سان فرانسیسکو

سانفرانسیسکو در ایالات متحده شباهت زیادی به سیدنی و ملبورن دارد. قیمت املاک در این شهر شما را به یاد بزرگترین شهرهای استرالیا می اندازد.

هرکسی که از سیدنی برای زندگی به سانفرانسیسکو رفته باشد، فورا احساس می کند که به سیدنی برگشته است. هر دو شهر زیبایی ساحلی خیره کننده ای دارند، سواحلشان پر از قایق است، آب و هوایشان شبیه است و به راحتی می توان از مرکز شهر به ساحل رسید.

Sydney Day time

Sydney Day time Flickr/Ryan Wick CC BY 2.0

پِکِلمو

آب دریا در شهر پِکِلمو Pichilemu در شیلی سرد است و کوسه هم دارد، اما موج های این منطقه عالی هستند و به همین دلیل همیشه گروه بزرگی از موج سواران با wetsuit مشغول سواری روی موج ها هستند. زندگی در این شهر کوچک جریان دارد، شراب سازی های زیادی در اطراف آن قرار دارند و هر روز بار یا رستوران جدیدی در آن باز می شود. به عبارت دیگر، این شهر یک کپی از Margaret River در آن سوی جهان است.

کاپادوکیا

اگر شهری وجود داشته باشد که در آن بیشتر مردم به خاطر فرار از گرما به غارهای تراشیده شده در دل سنگ های زیر زمین پناه ببرند، به نظر می رسد که آن شهر باید جای خاصی باشد که مثل آن وجود نداشته باشد. در منطقه کاپادوکیا Cappadocia در ترکیه، خانه های بسیاری در دل صخره ها حفر شده اند. در حقیقت یک شهر کامل زیرزمینی در آنجا وجود دارد که بسیار شبیه کوبر پیدی Coober Pedy در ساوت استرالیاست.

کریسشیانا

شهر Nimbin خیالی است. انگار که همه چیز در آن یک نمایش است. انگار که قوانین در آن جایی ندارند. جایی که هیپی ها پا برهنه در شهر پرسه می زنند، جایی که کیک های فضایی مثل نان همه جا برای خرید در دسترسند و جایی است که به نظر می رسد رویای جامعه خودمختار آزاد و عاشقانه کمی در حال خراب شدن است. کریسشینا هم یک جامعه هیپی در مرکز کپنهاگ دانمارک است که دقیقا مثل Nimbin است.

ونیز

گولدکوستی ها دوست دارند که به بقیه بگویند که شهرشان بیش از ونیز کانال دارد و طوری از گولدکوست صحبت کنند که قابل مقایسه با ونیز است. ولی گولدکوست شبیه ونیز نیست، بلکه شبیه بخش جدید شهر کارتاخِنا Cartagena در کلمبیاست که بوکا گیراندی Bocagrande نامیده می شود و ساختمانهای بلندش درست روی شنهای ساحل بنا شده اند. کمی هم شبیه میامی در ایالات متحده آمریکاست با کلبه های چند طبقه ساحلی دهه هفتادش. گولد کوستی ها می توانند آن را با ونیز بیچ در لس آنجلس هم مقایسه کنند، که اگرچه ونیز نیست، ولی جای زیبایی است.

Source: SBS News

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *