ویزای سرمایه گذاری-طرح استانی ساسکاچوان

بطور کلی استان ساسکاچوان در 8 گروه مهاجر می پذیرد. این 8 گروه در زیر با جزییات توضیح داده شده:

1. کارگر ماهر:
این گروه مختص کارگران ماهر، افراد متخصص و مدیرانی که پیشنهاد کار تمام وقت و دائم را از طرف یک کارفرما در ساسکاچوان دارند می باشد. این گروه به سه زیر گروه زیر تقسیم می شود:
• کارگران ماهر/ افراد متخصص
• شغلهای اساسی
• افراد با اجازه کار معتبر

2. کارآفرین:
کسانی که مایلند سرمایه و یا توانایی مدیریتی خود را در این استان بکارگیرند می توانند از این روش استفاده کنند که پروسه این روش قطعا به نسبت سایر رشها سریعتر می باشد. توضیحات تکمیلی این روش را در پائین همین صفحه بخوانید.

3. اسپانسرشیپ:
این روش برای افرادیست که در این استان زندگی می کنند و می خواهند که افراد خانواده خود را که تحصیل کرده و دارای مهارت هستند را برای زندگی و کار به ساسکاچوان بیاورند. افراد خانواده فرد متقاضی که در ساسکاچوان زندگی می کنند باید فرد متقاضی را حمایت مالی کنند تا او بتواند مستقل شده و کار مناسبی پیدا کند.

4. کشاورزان و صاحبان مزرعه:
این روش مناسب کسانیست که سرمایه و تجربه کافی در کشاورزی را دارند و تمایل دارند تا مزرعه ای در ساسکاچوان خریداری کرده و آنرا به کار بگیرند.

5. شغلهای مربوط به سلامت:
این روش مناسب کسانیست که در رشته های مربوطه تحصیل کرده اند و با اجازه کار موقت حداقل 6 ماه در ساسکاچوان کار کرده اند و تمایل دارند تا برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. این گروه به سه زیر گروه تقسیم می شود:
• پزشکان
• پرستاران
• و سایر شغلهای مربوط به سلامتی

6. کار در حوزه مهمانپذیری:
افرادی که در حال حاضر در رشته های زیر در این استان مشغول به کار هستند می توانند تحت این عنوان برای اقامت دائم اقدام نمایند.
• پذیرایی کنندگان غذا و نوشابه
• دستیار کانتر غذا / دستیار در آشپزخانه
• خانه دارهای بخش خانه داری

7. رانندگان ماشینهای سنگین

8. دانشجویان:
این روش به دانشجویانی که در یکی از مراکز آموزش عالی ساسکاچوان مشغول به تحصیل (مقاطع پس از دیپلم) هستند این امکان را می دهد تا برای دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایند. این روش به دو روش زیر تقسیم می شود:
• دانشجویان با اجازه کار
• دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکترا

مهاجرت از روش کار آفرینی:
از تاریخ 21 می 2013 قوانین و سیاستهای مهاجرتی ساسکاچوان تغییر کرد و این استان تعداد محدودی پرونده در هر سال می پذیرد:

گروه

حداکثر تعداد پرونده

تعداد جای باقیمانده

کارگر متخصص

3100

2658

متخصصان بهداشت و افراد دارای اجازه کار

450

375

اسپانسرشیپ

250

204

کارآفرینان

225

0

کشاورزان

25

21

رانندگان ماشینهای سنگین و شاغلان بخش هتلداری

200

95

دانشجویان – فارغ التحصیلان خارج از ساسکاچوان

175

0

دانشجویان – فارغ التحصیلان ساسکاچوان

100

17

این تغییرات تا 31 دسامبر 2013 معتبر خواهد بود.
جزئیات مهاجرت از روش کارآفرینی را در تب زیر بیابید:

Note that business migration can be extremely complex, and even determining whether you have a good chance of qualifying can be difficult. In addition, you may be able to qualify in a number of different business migration categories.

اگر مایل به برسی شرایط فردی خویش جهت مهاجرت به کشوراسترالیا – کانادا- نیوزیلند می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت  و یا تماس با یکی از دفاتر سیک ویزا از واجد شرایط بودن خود در کلیه روش های مهاجرتی آگاه گردید.