چگونه مدارک دانشگاهی و تجارب کاری خود در خارج از استرالیا را به معادل استرالیایی آن تبدیل کنیم؟

استرالیا از ورود مهاجران متخصص بیشتر استقبال می کند. شاید بد نباشد بدانید که تعداد مهاجران متخصص دارای مدارک دانشگاهی در استرالیا از سال 2001 تا کنون، دو برابر شده است.

اما گزارش جدید اداره آمار استرالیا نشانگر آن است که تنها چهل درصد از این مهاجران توانسته اند تا به کار مرتبط با تخصص خود در استرالیا ادامه دهند. و اکنون پرسش این است که در زمانی که نبود تجربه کار در استرالیا و مدرک دانشگاهی استرالیایی می تواند همواره به عنوان مانعی برای یافتن کار برای این افراد ظاهر شود، چه نوع حمایت هایی از آنها به عمل می آید؟

1. ارزیابی مهارت ها و مدارک

ارزیابی مدارک از طریق واحدهای دولتی ارزیابی مدارک اخذ شده در خارج از استرالیا انجام می شود. برای پیدا کردن یک سازمان مناسب، بهتر است با دپارتمان آموزش و پرورش در ایالت یا تریتوری خود مشورت کنید. 

Skills test

2. به رسمیت شناختن مدارک اخذ شده در خارج از استرالیا

بسیاری از سازمان ها، مدارک خارج از استرالیا را در داخل استرالیا ارزیابی می کنند. اینکه چرا شما نیازمند ارزیابی مدارک خارج از استرالیای خود هستید، مشخص خواهد کرد که شما نیاز به تماس با چه سازمانی دارید. شما ممکن است برای گرفتن یک شغل، تحصیل و یا مهاجرت به استرالیا نیاز به ارزیابی مدارک اخذ شده خود در خارج از استرالیا داشته باشید. 

Engineer

3. به رسمیت شناسی آموزش های پیشین (RPL)

ساز و کارهای موسوم به RPL توسط انستیتوهای آموزشی یا ارائه کنندگان خصوصی خدمات آموزشی اداره می شود. به عنوان مثال، ساز و کار خود ارزیاب دولت کوئینزلند  کمک می کند تا بتوان صلاحیت خود را قبل از به رسمیت شناسیآموزش های پیشین کنترل کرد. 

University graduates

چارچوب صلاحیتی استرالیا، یک سیاست ملی است که برای مدارک اخذ شده در سیستم آموزش و پرورش استرالیا تبیین شده است. 

بر اساس پژوهش اخیر دانشکده مدیریت دانشگاه کرتین (Curtin’s School of Management) مهاجران متخصص در استرالیا در غالب مواقع کارهایی را انجام می دهند که به مراتب پایین تر از سطح مهارت و تخصص آنهاست.

دکتر ایمی تیان (Amy Tian) نویسنده این پژوهش برای انجام این تحقیق به رابطه بین مهارت های تحت استفاده و میزان رضایت شغلی در بین این افراد پرداخته است.

دکتر تیان می گوید زمانی که مهاجران نتوانند در نقش یا موقعیتی برابر با نقش یا موقعیتی که در کشور نخست خود داشته اند، کار کنند آنها ممکن است احساس کنند که جامعه آنها را نادیده گرفته است و به مهارت آنها توجهی نمی شود.

او می گوید: “مهاجران متخصص در برخی مواقع از میزان بسیار بالایی از حس امنیت شغلی برخوردارند اما در عین حال ممکن است از سطح پایینی از مهارت کاربردی برخوردار باشند و همین امر سبب می شود تا آنها احساس شادی نکنند. آنها احساس می کنند که به نوعی در نوعی حرفه گرفتار شده اند که از مهارت های آنها کمتر از آنچه انتظار داشته اند، استفاده می شود زیرا آنها کاری را که باید انجام بدهند، انجام نمی دهند و آنها در واقع به نوبه خود در سطحی که انتظار دارند، مشارکت به عمل نمی آورند”.

مارگارت دیویس (Margaret Davis) هماهنگ کننده در بخش مشاوره و توسعه کاری از سازمان AMES Australia نیز می گوید در بسیاری مواقع تفاوت در فرهنگ های کاری مانند نحوه اقدام برای گرفتن یک شغل می تواند به عنوان یک مانع برای متخصصین مهاجر در استرالیا عمل کند.

او می افزاید: “آنها بسیار مشتاق هستند و انتظار دارند که کاری پیدا کنند و بسیار شوکه می شوند که متوجه می شوند که موضوع اصلا اینها نیست. معمولا در بسیاری موارد نداشتن آگاهی فرهنگی از رویکرد متداول در خصوص کاریابی مشکل ساز می شود. رزومه های این افراد در بسیاری مواقع بسیار بلند و طولانی است و حتی احتمالا فرمت آن مناسب نیست یا اطلاعات نامناسبی در آن قید شده است”.

یک ارزیابی مهارتی در بسیاری مواقع می تواند به شناخت این موضوع که متقاضی یک کار از چه تجربه ای برخوردار است کمک کند و این تجربه را برای کارفرمایان استرالیایی قابل درک تر کند.

در حال حاضر سه روش برای ارزیابی مدارک و تجارب کاری خارج از استرالیا در داخل کشور وجود دارد.

این سه روش عبارتند از ارزیابی مهارت ها (Skills Assessment)، تشخیص صلاحیت مدارک اخذ شده در خارج از استرالیا (Overseas Qualification Recognition) و در نهایت آموزش های پیشین (Prior Learning).

ارزیابی مهارت ها بر اساس یک مبنای امتیاز دهی برای مقاصد مهاجرتی که از آن با عنوان points-based Skills Assessment نام برده می شود برای بسیاری از مهاجران متخصص امری شناخته شده است.

تعداد زیادی از ادارات، سازمان ها یا موسسات برای انجام این ارزیابی ها در هر یک از صنایع شناخته شده استرالیا هستند، که وظیفه اصلی آنها ارزیابی مهارت های مهاجران متخصصی است که قصد ورود به استرالیا را دارند.

Vetassess یکی از شرکت های تجاری دولتی نامدار در استرالیا است که اینگونه خدمات را برای صدها نوع از مشاغل گوناگون ارائه می کند.

دکتر مامتا چوهان (Mamta Chauhan) مدیر بخش شناخت مهارت های مشاغل عمومی درباره چگونگی این ارزیابی می گوید: “این مشاغل عبارتند از مدیران، افراد حرفه ای، تکنسین ها، کارمندان بخش فروش، مدد کارهای جمعی، یا کارمندان بخش های اداری یا دفتری. این بخش در واقع متشکل از مدارک و اشتغال است. این خدمات به هیچوجه متقاضی را که به استرالیا آمده و احتمالا می خواهد از این نامه ارزیابی مهارتی به عنوان بخشی از پروفایل خود در زمان رفتن به مصاحبه های شغلی استفاده کند، متوقف نمی کند. ارزیابی های مهارتی ما در واقع صرفا برای حمایت از  ارزیابی مهارتی مهاجران صادر می شوند”.

مهاجرانی که در استرالیا زندگی و کار کرده باشند در اغلب مواقع واجد شرایط دریافت ارزیابی رایگان مدارک دانشگاهی خارج از استرالیای خود خواهند بود.

این گونه ارزیابی های رایگان مدارک دانشگاهی خارج از استرالیا با تمرکز بر دستاوردهای آکادمیک فرد، صلاحیت فرد را بر اساس چارچوب صلاحیتی استرالیایی به رسمیت می شناسند.

مارگارت دیویس از سازمان AMES Australia توصیه می کند تا مهاجران قبل از اقدام برای یک نوع شغل خاص حتما پیش نیازهای آن را کنترل کنید.

او می گوید ارزیابی صلاحیت یا Qualification Assessments در واقع برای آن دسته از مهاجرانی مناسب است که چند سال یک کار حرفه ای را در استرالیا انجام داده باشند و بر اساس مدرکی که پیشتر گرفته اند، تصمیم داشته باشند مهارت خود را ارتقا دهند.

یکی دیگر از فرایندهای مربوط به ارزیابی مهارت ها در استرالیا از طریق به رسمیت شناختن آموزش های پیشین یا به زبان دیگر Recognition of Prior Learning (RPL) صورت می گیرد.

در فرایند RPL  که عمدتا برای آموزش های آتی از آن استفاده می شود، آموزش های رسمی فرد به علاوه تجارب کاری او مورد ارزیابی قرار می گیرد.

زمانی که این ارزیابی با محدوده انتخاب شده برای تحصیل همخوانی داشته باشد، از این تجارت کاری می توان به عنوان اعتباری برای دستیابی به این صلاحیت محلی و البته کاهش قابل توجه زمان تحصیل استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بخش می توانید و کنترل صلاحیت خود قبل از انجام فرایند RPL  می توانید به وبسایت دولت کوئینزلند به نشانی http://skillomatic.theworklab.com.au/ رجوع کنید.

 فرایند های RPL توسط موسسات آموزشی یا ارائه کنندگان خدمات آموزشی خصوصی ارائه می شوند.

ارزیابی های صلاحیت ها نیز از طریق واحد های ارزیابی کننده دولتی صلاحیت های کسب شده در خارج از استرالیا انجام می شود. برای پیدا کردن یک سازمان یا اداره آمار استرالیا مرتبط با نیاز خود می توانید از وبسایت دپارتمان آموزش و پرورش در ایالت یا تریتوری خود دیدن کنید.

همچنین وبسایت Good Careers Guide ، یک وبسایت جامع است که در آن تعاریف مشاغل گوناگون و فرصت های شغلی و مسیرهای آموزشی برای کسب آن به تفصیل آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از این وبسایت به نشانی https://www.goodcareersguide.com.au دیدن کنید.

Source: SBS News

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *