چگونه می توان از امکانات خانه های دولتی در استرالیا برخوردار شد؟

برای آن دسته از ساکنان تازه وارد استرالیایی، پیدا کردن مسکن بخش مهمی در فرایند استقرار در این کشور محسوب می شود.

در استرالیا “خانه های دولتی” توسط دولت و به منظور حمایت از افراد کم درآمد، افرادی که استطاعت خریداری خانه ندارند یا آن دسته از افرادی که در اجاره کردن یک خانه به صورتی خصوصی با مشکل مواجه هستند، ارائه می شود. اولویت در برخورداری از این امکان دولتی معمولا با افرادی است که بیشتر از دیگران به این خانه ها نیاز دارند.

آیا من واجد شرایط دریافت این خانه ها هستم؟

Australian citizenship

شما باید کسب اطلاع از شرایط دقیق برخورداری از این تسهیلات از وبسایت سازمان تامین مسکن دولتی در ایالت خود دیدن کنید. به عنوان مثال، واجد شرایط برخورداری از این خانه ها در ایالت نیوساوت ولز نیازمند آن است که شخص حتما شهروند استرالیا باشد یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد، در ایالت نیوساوت ولز زندگی کند و درآمد خانوار او در محدوده تعیین شده توسط دپارتمان مربوطه باشد و البته سن او نیز هجده سال به بالا باشد.

More information here

آن دسته از ساکنان استرالیا که با کمک های انسان دوستانه به این کشور وارد شده اند نیز این پیش نیاز ها را همانند دیگر استرالیایی ها برآورده کنند تا مشمول برخورداری از این امکانات دولتی باشند. با این افراد به صورتی مجزا برخورد نمی شود یا اولویت ویژه ای در اختیار آنها قرار داده نمی شود و آنها نیز باید همانند دیگر استرالیایی هایی که نیازمند این امکانات دولتی هستند  در لیست انتظار قرار بگیرند.

More information here.

در کجا می توانم زندگی کنم؟

Australia

می توانید تعدادی از مناطق مورد نظر خود را انتخاب کنید اما نمی توانید برخی از مناطق خاص را انتخاب کنید. اگرچه شما همیشه می توانید حین اینکه به درخواست شما رسیدگی می شود مناطق انتخابی خود را تغییر دهید. شما همچنین در صورت نیازمندی های ویژه پزشکی می توانید درخواست نوع خاصی از خانه را تسلیم کنید (به عنوان مثال خانه ای که امکان دسترسی با ویلچر داشته باشد).

چقدر باید صبر کنم؟ 

Why is 2016 going to be one second longer?

بسته به ایالتی که درخواست خود را در آن تسلیم می کنید، این انتظار ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد. این زمان همچنین به شرایط شما نیز بستگی دارد. این زمان همچنین ممکن است تحت تاثیر نقطه ای قرار بگیرد که شما برای زندگی آن را انتخاب کرده اید و یا تعداد درخواست های تسلیم شده قرار بگیرد.

چقدر باید اجاره پرداخت کنم؟

Australian dollars in Sydney, Friday, Jan. 15, 2016. (AAP Image/Joel Carrett) NO ARCHIVING

شما هنوز هم باید اجاره پرداخت کنید اما این اجاره به گونه ای تنظیم می شود تا بیشتر از بیست و پنج درصد درآمد شما از جمله دستمزد و دریافتی های سنترلینک نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

چگونه باید درخواست خود را تسلیم کنم؟

می توانید از طریق سازمان مسکن مربوطه در ایالت خود این کار را انجام دهید.

Source: SBS news

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *