ویزای اسپانسری 457

ویزای 457 یک از رایج ترین نوع ویزای کاری است که به دارنده اجازه کار به مدت 4 سال را میدهد همچنین یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت دائم و در نتیجه شهروندی این کشور است دولت استرالیا هر ساله به تعداد زیادی از صاحبان مشاغل و شرکتهای فعال در این کشور اجازه میدهد که نیروی کار متخصص مورد نیاز خود را از خارج از این کشور تامین نماید.

اگر پیشنهاد کاری از فرد یا شرکت فعال اقتصادی در استرالیا دارید، میتوانید مشمول ویزای 457 تا چهار سال باشید . این ویزا امکان تبدیل به اقامت دائم را در داخل خاک استرالیا به شما میدهد. جهت اخذ این ویزا لازم است که شرکت اسپانسر کننده شما به شما پیشنهاد کار رسمی ارائه کند و همچنین درخواست تایید اسپانسری خود را به اداره مهاجرت استرالیا اعلام نماید.

حقوق شما باید از حداقل حقوق تعیین شده سالیانه دولت استرالیا بالاتر باشد و امکان ارائه مدارک در جهت اثبات صلاحیت خود برای شغل پیشنهادی را داشته باشید. در صورتیکه حقوق تعیین شده شما از سقف 96400 دلار استرالیا پایین تر باشد، اخذ نمره زبان آیلتس 5 برای شما اجباری خواهد بود.

همچنین، صاحبان مشاغل خارج از استرالیا که تمایل به افتتاح شعبه ای از شرکت خود در داخل خاک استرالیا را داشته باشند میتوانند برای خود و تعدادی از کارمندان جهت راه اندازی و انجام امور محوله شعبه استرالیا درخواست این نوع ویزا را داشته باشند.

این نوع مشاغل می توانند شامل کسانی باشد که در زمینه ساخت و ساز و ساختمان، صادرات و واردات، داروخانه، اپتومتریست، شرکتهای کامپیوتری، مغازه های کیف و کفش و لباس و … فعالیت دارند.

نکاتی در باره ویزای 4571. در آمد سالیانه متقاضی در استرالیا
شخصی که با این ویزا در شغلی مشغول است باید حداقل درآمد سالیانه 539000 دلار داشته باشد. این رقم حداقل نیاز یک فرد در استرالیا است و به آن این قانون رابه اختصار tsmit می نامند. (temporary skilled migration threshold) که هر سال در ماه جولا تغییر می کند. حال اگر فرد در یک مجموعه در یک مرتبه و با یک مسئولیت، همکار استرالیایی دارد او نیز باید به همان مقدار حقوق بگیرد و نام این نظام درآمدی را نرخ حقوق در بازار (market salary rate) می نامند. اگر در مجموعه فرد استرالیایی مشغول نیست حقوق باید متناسب با مسئولیت، تحصیلات و نوع کار و یا درجه ی فرد در مجموعه باشد نه فقط حداقل دستمزد.

2. ارزشیابی توانایی متقاضی
در اکثر موارد استرالیا مایل است که توانایی های متقاضیان را با معیار های خود بسنجد که این روند حداقل دو الی سه ماه به طول می انجامد و دارای هزینه ای نسبتا زیاد برای متقاضی است اما اگر متقاضی از کشورهایی باشد که مدارک آنها نیاز به ارزشیابی داشته باشد این امری ضروری است. افراد در شاخه های مختلف ارزشیابی و ارزیابی می شوند. skilled level 1) مدیران حرفه ای و با سابقه، دارای کارشناسی و یا 5 سال تجربه در و سابقه کار مرتبط با حرفه skilled level 2) مدرک فوق دیپلم(مدرک 2 ساله) و یا در رشته مرتبط دارای 3سال سابقه کار باشند. skilled level 3) مدارک فنی حرفه ای(مدرک یکسال و نیم) و یا 3 سال سابقه کار مرتبط با حرفه و یا اخذ مدرک certificate iii با 2 سال سابقه کار مرتبط. افرادی که دارای مدارک فنی حرفه ای هستند و نام آنها جزو کشورهایی است که مدارک فنی آنها باید ارزشیابی گردد باید زمانی تقریبا 3 ماهه و مبلغی بالغ بر 2200 دلار هزینه کنند. افرای متخصص و مدیران پروژه ها ، برای ارزشیابی توانایی خود باید از طریق سازمان ارزشیابی vetassess اقدام نمایند و مبلغ 810 دلار هزینه به این سازمان بپردازند و 3 الی 4 ماه زمان برای انتظار داشته باشند .

3. بیمه متقاضی
متقاضی بایداز خدمات بیمه بهرمند باشد و سقف این بیمه باید برابر با بیمه خدمات درمانی کشور استرالیا (medicare) باشد. سقف بیمه ی متقاضی باید بتواند به اندازه مدت زمانی که فرد ویزای معتبر دارد و در استرالیا مشغول است را پوشش دهد . این یک نکته ی بسیار مهم در اخذ این ویزا است. با شرکت بیمه گذار خود باید هماهنگ باشید تا نامه ای مبنی بر امکان پوشش برای شما صادر کند.

4. آکهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی
فرد یا شرکتی که متقاضی را دعوت به کار می نماید در اکثر موارد باید برای استخدام در آن موقعیت ، تلاش خود برای استخدام کارجویان استرالیا یی و عدم موفقیت را اثبات رساند تا مجاز به استفاده از نیروی کار بین المللی شود. در 3 رشته الزام برای آگهی و تلاش برای استخدام استرالیایی ها بسیار حائز اهمیت است. این عمل را آزمایش بازار یا ( market test ) می نامند و اگر این امر به اثبات نرسد و مدارک شما در اداره مهاجرت بدون این مدارک ثبت گردد بی قید و شرط پرونده رد خواهد شد و دادن آگهی بعد از ثبت مدارک هیچ اثری نخواهد داشت.
• پرستاری
• مهندسی
• رشته های فنی

5. توانایی در زبان انگلیسی
متقاضیان این ویزا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی به اثبات برسانند برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشور های غیر انگلیسی زبان افراد باید مدرک یکی از تست های زبان بین المللی را اخذ نمایند که متداول ترین آنها آزمون آیلتس است. در اکثر مواقع نمره مورد نیاز باید در هر شاخه از این آزمون زیر 5 نباشد. اما در مواردی خاص توانایی زبان مورد ارزیابی قرار نمی گیرد:
• در صورتی که متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند ، انگلستان، امریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان را دارا باشد
• در صورتی که متقاضی 5 سال از تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد.
• در صورتی که در آمد متقاضی در استرالیا بالغ بر 96.400 دلار باشد.

6. مشاغلی که امکان رد پرونده در آنها بالا است
• رستوران و کافه، مشاغلی هستند که اقدام برای ویزای 4577 در این مشاغل امکان پذیر است و حتی در لیست مشاغل هم آشپز حرفه ای جزو مشاغل مورد نیاز است اما اداره مهاجرت استرالیا حساسیت زیادی در مورد متقاضی این نوع ویزا نشان می دهد و صحت و واقعی بودن شغل را ممکن است بارها مورد امتحان قرار دهد و توانایی فرد نیز بسیار مورد پرسش واقع می شود همچنین دعوت به کار از رستورانهای فست فود برای اداره مهاجرت اعتبار ندارد.
• مجموعه های که تازه و زیر 12 ماه ثبت و شروع به فعالیت نموده اند از آن دسته مواردی است که دوام آن برای دولت استرالیا هنوز به اثبات نرسیده و دعوت به مار از یک فرد خارجی با ویزای 4 ساله کمی به نظر افسران اداره مهاجرت کمی غیر معمول به نظر می رسد و درصد زیادی از دعوت به کارهای این شرکتها و کسب و کارها به ویزای کار برای متقاضی ختم نمی گردد.
• کسب و کارهایی خانوادگی و فامیلی که از خویشاوندان خود دعوت به همکاری می کنند بسیار مورد پردازش قرار می گیرد . هم از نظر واقعی بودن آن موقعیت شغلی و هم از نظر توانایی فرد دعوت شونده و در نهایت با کوچکترین شبهه ای باعث رد پرونده خواهد شد و سوء استفاده از این نوع ویزا برای آوردن خویشآوندان تلقی می گردد.

7. تبدیل ویزای 457 به اقامت دائم
اغلب دارندگان ویزای 457 بعد از 2 سال کار در استرالیا جهت تبدیل ویزای موقت کاری خود به اقامت دائم اقدام می نمایند. اما میتوان از طریق direct entry stream یا همان روند ورود مستقیم قبل از اینکه حتی یک روز با ویزای 457 اشتغال داشته باشد برای اقامت دائم به طور جدا گانه با داشتن 3 سال سابقه کار و ارائه ارزشیابی مدرک اقدام نمایند. همچنین شما همزمان قادر به اقدام برای general skilled migration نیز هستید. این روش که از طریق سیستم امتیاز بندی کار میکند و به ارزشیابی نیاز دارد اما از نظر زمانی نسبت به ens بهتر است. همچنین در این روش نیازی به معرفی و تحت پوشش کارفرما قرار گرفتن نیست و این بزرگتیرن مزیت آن است.

 لیست شغل های مورد نیاز در سال 2016 و 2017 جهت Apply برای ویزای 457 استرالیا را برای شما نام میبریم :
مدیریت پروژه و ساخت
مدیر پروژه
مدیریت مهندسی
مدیریت تولید
مدیر مراقبت های کودکان
مدیریت پزشکی
پرستاری بالینی
مدیریت بهداشت و درمان
مدیریت بهداشت سازمانی
حسابدار عمومی
مدیریت حسابداری
حسابدار مالیاتی
حسابرس خارجی
حسابرس داخلی
دبیر
اکونومیست زمین
مهندس کشتی
مدیریت امور کشتی
افسر کشتی
معمار
مهندس معمار ناظر
نقشه کش
مهندسی نقشه کشی
امور هوا فضا،
مهندسی هوا فضا
نقشه برداری
مهندس مواد شیمیایی
مهندسی ژئوتکنیک
مهندس سازه
مهندس حمل و نقل
مهندس برق
مهندس الکترونیک
مهندس صنایع
مهندس مکانیک
مهندسی کارخانه و تولیدات
مهندس هوانوردی
مهندس کشاورزی
مهندس پزشکی
مهندس تکنولوژی
مهندس محیط زیست
معمار نیروی دریایی
مشاور کشاورزی
کارشناس امور کشاورزی
مهندس امور جنگلداری
کارشناس امور جنگلداری
کارشناس امور آزمایشگاهی
دامپزشک
فیزیکدان
کارشناس فیزیک
معلم ابتدایی
معلم راهنمایی
اساتید خصوصی
معلم ناشنوایان
معلم نابینایان
معلم آموزش و تکنیک های خاص
کارشناس تشخیص پزشکی
تکنولوژی پزشکی هسته ای
سونوگرافیست
فیزیوتراپ
متخصص استخوان
متخصص کاردرمانی
پزشک عمومی
شنوایی شناس
پاتولوژی گفتار
پزشک متخصص
متخصص قلب و عروق
متخصص بالینی
پزشک انکولوژیست
متخصص غدد
متخصص گوارش
متخصص مراقبت های ویژه
متخصص مغز و اعصاب
متخصص اطفال
روماتولوژیست
متخصص قفسه سینه
روان پزشک
جراح عمومی
جراح قلب
جراح ارتوپد
جراح اطفال
جراح پلاستیک
جراح ترمیم
ارولوژیست
جراح عروق
متخصص پوست
متخصص اورژانس
متخصص زنان و زایمان
چشم پزشک
متخصص پاتولوژی
متخصص رادیولوژی
متخصص پاتولوژی
ماما
پرستار سالمندان
پرستار کودک و خانواده
پرستار بهداشت جامعه
پرستار ناتوانی
پرستار معلولیت و توانبخشی
پرستار پزشکی
پرستار بهداشت روان
پرستار بعد از عمل
پرستار جراحی
پرستار اطفال
متخصص فناوری اطلاعات
تحلیل گر کسب و کار
تحلیل گر سیستم
it
تحلیل گر برنامه نویس
برنامه نویس نوین
مهندس نرم افزار
مهندس شبکه های کامپیوتری
کارشناس سیستم های مهندسی
مهندس ارتباطات
مهندس شبکه
وکیل مدافع
وکیل عمومی
روانشناس بالینی
مدرس روانشناسی
مدرس روانشناسی سازمانی
روانشناسی صنعتی
مددکار اجتماعی
تکنسین مهندسی عمران
تکنسین مهندسی برق
تکنسین مهندسی رادیو و ارتباطات
مهندس ارتباطات
برنامه ریز شبکه
مسئول فنی ارتباطات
مهندس برق خودرو
مهندس مکانیک موتور خودرو
مهندس دیزل ژنراتور
تکنسین موتورسیکلت
تکنسین موتور خودروهای کوچک
فلزکار
جوشکار
مهندس جوش
مهندس ماشین آلات
قفل ساز
متخصص داربست
تکنسین سنگ تراش
نجار
متخصص کار چوب
نقاش ساختمان
شیشه گر
لوله کش
متخصص لوله کش مکانیکی
لوله کش سقف
تکنسین تهویه کارخانجات
کشتی ساز
تعمیرکار قایق و کشتی.

اگر مایل به برسی شرایط فردی خویش جهت مهاجرت به کشوراسترالیا – کانادا- نیوزیلند می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت  و یا تماس با یکی از دفاتر سیک ویزا از واجد شرایط بودن خود در کلیه روش های مهاجرتی آگاه گردید.