ویزای Skilled Independent Regional کلاس ۴۸۹

كلاس ۴۸۹ ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد كه برای ۴ سال ,اقامت موقت استرالیا را فرد متقاضی اعطاء می كند .شرط این ویزا برای صدور تعهدی است كه شما به یكی از ایالت های استرالیا می دهید كه برای مدت ۲ سال اول ورود در آن ایالت كار و زندگی كنید.
كسانی كه این ویزا را دریافت می نمایند می توانند:-در ۲ سال اول در آن ایالت زندگی كنند.
-در ۱ سال در آن ایالت به صورت تمام وقت كار كنند. 

شرایط اخذ ویزای ۴۸۹  استرالیا:
برای اخذ این ویزا ابتدا متقاضی باید ۵۰ امتیاز بصورت مستقل کسب نماید که با گرفتن اسپانسر موقت امتیاز وی به ۶۰ امتیاز برسد. بنابراین:-سن کمتر از ۵۰ سال باشد.
-داشتن آیلتس حداقل ۶ الزامی می باشد ولی امتیازی ندارد.
-شغل و تحصیلات شما حتما باید در لیست CSOL 1 – 2 استرالیا باشد.
-مدارک شما می بایست توسط سازمان ارزشیابی كننده آن شغل در استرالیا ارزیابی شود.
-بایستی پرونده خود را برای انتخاب شدن در سامانه EOI اداره مهاجرت استرالیا ثبت کنید.
گرفتن اسپانسر ایالتی: هر كدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را منتشر كرده اند كه اگر شغل شما در لیست مربوطه باشد می توانید مدارك خود را به آن ایالت ارسال كنید و از آنجا اسپانسرشیپ دریافت كنید. بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت 60 روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.
متقاضیانی که شغلشان در لیست ۱ و یا ۲ قرار دارد و توسط یکی از ایالتها اسپانسر می شوند از الویت بالاتری نسبت به آنهایی که شغلشان صرفا در لیست ۱ قرار دارد و اسپانسر ایالت ندارند، برخوردار هستند یعنی زمان بررسی پرونده ایشان سریعتر خواهد بود.

اگر مایل به برسی شرایط فردی خویش جهت مهاجرت به کشوراسترالیا – کانادا- نیوزیلند می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت  و یا تماس با یکی از دفاتر سیک ویزا از واجد شرایط بودن خود در کلیه روش های مهاجرتی آگاه گردید.